facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Obóz Żeglarsko-Paintballowy

Kategoriainne
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailrenia@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 2000 zł
Cel wyjazduWyjazd rodzinny
Wyjazd ze znajomymi
Tylko we dwoje
Odpoczynek
W poszukiwaniu przygód
Aktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Chcesz w niebanalny sposób spędzić wakacje? Na takim obozie jeszcze nie byłeś! Łączymy wspaniałą żeglarską przygodę z emocjami jakich dostarcza bitwa na kulki. Wszystkich chętnych zapraszamy do Węgorzewa nazywanego bramą Mazur. Miejscowość ta położona jest przy głównym szlaku żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich. Przez cały sezon pełno tu atrakcji: regaty, koncerty i festiwale szant, festiwal rockowy, festyny i inne imprezy. Nasz gościnny ośrodek położony jest na skraju miasta nad brzegiem jeziora Święcajty.

Uczestnicy
12 - 19 lat, impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej.

Zakwaterowanie
W dwóch wariantach do wyboru:
1) domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel) lub pokoje wieloosobowe,
2) namioty wojskowe - typu NS 6 - 8 osobowe. Organizator zapewnia łóżko,materac, skrzynie na rzeczy.

Wyżywienie
W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

Program
Żeglarstwo: program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Będziecie żeglować na jachtach otwartopokładowych klasy DZ, Trener lub kabinowych. Pierwsze wyjście na wodę poprzedza szkolenie z zasad bezpieczeństwa i użycia środków ratunkowych. W programie nauka sterowania i obsługi żagli, nazewnictwa jachtowego, podstaw wiedzy o żeglarstwie oraz wiązania węzłów. Na koniec obozu sprawdzicie swoją wiedzę podczas „Testu na Złotą Szeklę”. Weźmiecie udział w jednodniowym rejsie po jeziorze Mamry oraz w spływie żaglowo - wiosłowym do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach (zwiedzanie bunkrów, wejście na wieżę widokową).

Paintball: na terenie ośrodka znajduje się pole do paintballa, na którym odbywają się zajęcia. Dodatkowo, na koniec obozu, organizujemy całodniową wyprawę na dwudziestohektarową, niezamieszkałą wyspę, która będzie tylko do naszej dyspozycji. Tam, na zróżnicowanym terenie, rozegramy końcową bitwę. Będziemy grali nie tylko według znanych scenariuszy, ale też spróbujemy całkiem nowych rozwiązań. Każdy uczestnik otrzymuje na czas obozu odzież ochronną, marker, maskę i 800 kulek. Podczas zajęć zawsze obecny jest instruktor.

Dwie wycieczki autokarowe:
- Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej oraz starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski.
- Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. 

Poza tym w programie – wycieczki piesze do Węgorzewa i na zabytkowy cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej, gry terenowe, ogniska z kiełbaskami i śpiewaniem szant, dyskoteki, zawody sportowe, mecze piłki sitkowej.

Imprezy fakultatywne
Szkolenie na sternika motorowodnego: pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego (konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej). Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia motorówek o mocy silnika do 80 KM oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin: ulgowa (dla uczących się) 125 zł lub normalna 250 zł. Dodatkowo, w koszt kursu wliczono pięć godzin konsultacji z instruktorem.
Wodne szaleństwo - przejażdżka motorówka, jazda na „bananie” oraz kole, pojedyncze zajęcia – 99 zł, pakiet trzech zajęć - 249 zł
Quady: pakiet podstawowy - szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas ok 2 godzin - 95 zł, pakiet premium - obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godz. zajęć grupowych na torze + 2 wyjazdy indywidualne z instruktorem w teren - 295 zł
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych

Jachty
Uczestnicy będą żeglować na jachtach otwartopokładowych klasy DZ lub jachtach kabinowych Orion, Nash, Mak, Venus.

Ubezpieczenie
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10000 zł. Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Dojazd
we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Puław, Leszna, Jabłonowa Pomorskiego.
Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości

Terminy oraz ceny
30.06 - 13.07.2013 - namioty: 1445 zł; domki: 1695 zł
14.07 - 27.07.2013 - namioty: 1445 zł; domki: 1695 zł
28.07 - 10.08.2013 - namioty: 1445 zł; domki: 1695 zł
11.08 - 24.08.2013 - namioty: 1445 zł; domki: 1695 zł
25.06 - 31.08.2013 - namioty: 695 zł; domki: 740 zł

Szczegółowe informacje oraz wiele innych propozycji obozów dla dzieci i młodzieży znajdują się na stronie www.obozy.mlodziezowe.com.pl oraz www.roza.pl.