facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Reklama

Wakacje Pirata

Kategoriainne
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 2000 zł
Cel wyjazduWyjazd rodzinny
Wyjazd ze znajomymi
Tylko we dwoje
Odpoczynek
W poszukiwaniu przygód
Aktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Zapraszamy Cię na kolonię na której nie tylko będziesz biegał przebrany za pirata po lądzie, ale poznasz smak żeglowania prawdziwym Jachtem w zgranej pirackiej załodze! Posmakujesz tutaj pirackiego życia, poznasz srogich kapitanów i szybkie statki. Nasz ośrodek położony jest w Węgorzewie nad brzegiem jeziora Święcajty. Legenda głosi, że właśnie w tych okolicach został kiedyś ukryty wielki skarb piratów. Za pomocą starej mapy wszyscy piraci starają się go odszukać. Kto wie, może uda się to właśnie Tobie.

Uczestnicy
9 - 13 lat, nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 9 roku życia.

Zakwaterowanie
Ośrodek Wypoczynkowy „Zatoka Kal”. Do dyspozycji uczestników jest świetlica, boisko do koszykówki i siatkówki, stół do pingponga oraz bilard. Na miejscu znajduje się także przystań z jachtami. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 4 - 6 osobowych, łazienki na korytarzach (jedna łazienka na dwa pokoje) lub drewnianych 6 osobowych domkach kempingowych. Każdy domek z łazienką. Rodzaj zakwaterowania zależy od organizatora i jest przeprowadzany na miejscu w ośrodku.

Wyżywienie
Trzy posiłki dziennie w stołówce ośrodka.

Program:
Żeglarstwo: stanowi około 30% zajęć i odbywa się z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Instruktorzy – sternicy przeprowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznego żeglowania, sprzętu ratowniczego, wiązania węzłów, klarowania jachtów, nazewnictwa. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: etykiety żeglarskiej, budowy jachtu oraz podstaw teorii żeglowania. W trakcie kolonii odbywa się całodzienny rejs po jeziorze Święcajty i Mamry. Uczestnicy żeglują zawsze w kamizelkach asekuracyjnych.

Program rekreacyjno – sportowy: zajęcia w pracowni garncarskiej (uczestnicy zabierają swoje prace do domu), wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, spacery po okolicy, gry terenowe, spływ żaglowo-wiosłowy do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach (zwiedzanie bunkrów), rozgrywki sportowe (gry indywidualne oraz grupowe), „Statek widmo” – konkurs plastyczny o tematyce żeglarskiej, „Moda piracka w krzywym zwierciadle” – pokaz mody przygotowanej przez uczestników, chrzest żeglarski, ogniska, nauka śpiewania szant.

Dwie wycieczki autokarowe:
Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Wilczy Szaniec – (zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży), Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

Imprezy fakultatywne
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia. Jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
Wodne szaleństwo: przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – pojedyncze zajęcia - 99 zł, pakiet trzech zajęć - 249 zł
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Jachty
Podczas kolonii uczestnicy będą żeglować na jachtach otwartopokładowych DZ i Trener lub jachtach kabinowych Mak lub podobne.

Dojazd
we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Lodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Leszna, Puław, Jabłonowa Pomorskiego.
Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości

Ubezpieczenia
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Bezpieczne obozy żeglarskie
Róża Wiatrów od lat wyznacza standardy bezpieczeństwa w organizacji imprez żeglarskich. Kiedy cokolwiek się dzieje nasze jachty już dawno bezpiecznie stoją w porcie. Nasz system jest podstawą do budowy systemów bezpieczeństwa w innych firmach, które wykupują dostęp do naszego systemu. Chcesz wiedzieć dlaczego? Odwiedź portal naszego systemu bezpieczeństwa dla żeglarzy.

Terminy oraz ceny
30.06 - 13.07.2013 - 1595 zł - brak wolnych miejsc
14.07 - 27.07.2013 - 1595 zł
28.07 - 10.08.2013 - 1595 zł
11.08 - 24.08.2013 - 1495 zł
25.08 - 31.08.2013 - 750 zł *

* w turnusie V program będzie realizowany w ograniczonym zakresie.

Szczegółowe informacje oraz wiele innych propozycji obozów dla dzieci i młodzieży znajdują się na stronie www.obozy.mlodziezowe.com.pl.