facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Optymistyczna Kolonia Żeglarska

Kategoriainne
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 2000 zł
Cel wyjazduWyjazd rodzinny
Wyjazd ze znajomymi
Tylko we dwoje
Odpoczynek
W poszukiwaniu przygód
Aktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Jeśli podczas wakacyjnego wypoczynku chcesz nawiązać pierwszy kontakt z żeglarstwem to zapraszamy Cię do Węgorzewa nazywanego bramą Mazur. Miejscowość ta położona jest przy głównym szlaku żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich. Celem koloni jest nauka żeglowania na łodziach klasy Optymist. Optymist to najpopularniejsza na świecie klasa regatowa dla dzieci. Doskonała do stawiania pierwszych samodzielnych kroków na wodzie już dla najmłodszych dzieci. Optymisty są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych. Dla żeglujących łódek osłonę asekuracyjną stanowi motorówka z wykwalifikowanym trenerem - instruktorem. Na zakończenie obozu organizowane będą regaty. W programie przewidziane są również zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Uczestnicy koloni
9 - 13 lat, nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 9 roku życia.

Zakwaterowanie
Ośrodek Wypoczynkowy „Zatoka Kal”. Do dyspozycji uczestników jest świetlica, boisko do koszykówki i siatkówki, stół do pingponga oraz bilard. Na miejscu znajduje się także przystań z jachtami. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 4 - 6 osobowych, łazienki na korytarzach (jedna łazienka na dwa pokoje) lub w drewnianych 6 osobowych domkach kempingowych. Każdy domek z łazienką. Rodzaj zakwaterowania zależy od organizatora i jest przeprowadzany na miejscu w ośrodku.

Wyżywienie
Trzy posiłki dziennie w stołówce ośrodka.

Dojazd
we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Puław, Leszna, Jabłonowa Pomorskiego.
Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości

Program koloni
Żeglarstwo: codzienna nauka żeglowania na Optymistach. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z: budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich. Nowe umiejętności mali żeglarze będą mieli okazję wykorzystać podczas Regat Optymistycznych, przeprowadzonych na zakończenie kolonii.

Program rekreacyjno-sportowy: wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, zajęcia integracyjne, ogniska, nauka śpiewania szant, rozgrywki sportowe (gry indywidualne i zespołowe), moda żeglarska „w krzywym zwierciadle” (pokaz mody żeglarskiej przygotowany przez uczestników), konkurs plastyczny „Mazury na sztaludze”, test wiedzy o żeglarstwie „O złotą szeklę”, chrzest żeglarski.

Dwie wycieczki autokarowe:
Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej oraz starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski.Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. 

Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

Imprezy fakultatywne:
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia. Jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
Wodne szaleństwo: przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole pojedyncze zajęcia – 99 zł, pakiet trzech zajęć - 245 zł
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Jachty
Uczestnicy będą żeglować na jachtach klasy Optymist.

Kadra
Kadra pedagogiczna i żeglarska.

Ubezpieczenie
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Terminy oraz ceny
30.08 - 13.07.2013 - 1695 zł
14.07 - 27.07.2013 - 1695 zł
28.07 - 10.08.2013 - 1695 zł
11.08 - 24.08.2013 - 1695 zł
25.08 - 31.08.2011 - 750 zł *

* w turnusie V program będzie realizowany w ograniczonym zakresie.

Szczegółowe informacje oraz wiele innych propozycji obozów dla dzieci i młodzieży znajdują się na stronie www.obozy.mlodziezowe.com.pl.