facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Mazurolandia - mazurski park atrakcji

Kategoriainne
Powiatkętrzyński
MiastoGmina Kętrzyn
AdresParcz 7/1
Tel.+48 693 616 083
E-mailmazurolandia@mazurolandia.pl
Strona wwwhttp://www.miniatury.com.pl/
Strona na Facebookuwww.facebook.com/Mazurolandia/
CenyOd: 17 zł  -  Do: 95 zł
Cel wyjazduWyjazd rodzinny
Wyjazd ze znajomymi
Tylko we dwoje
Odpoczynek
W poszukiwaniu przygód
Aktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

MAZUROLANDIA – mazurski park atrakcji

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Można tu połączyć świetną zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Zwiedzający mogą skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in. Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz czasy średniowiecza. Wszystko to w cenie jednego biletu!

Zapraszamy do Mazurolandii w Gierłoży
przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo, 1 km za Wilczym Szańcem!

CENNIK

Bilety - 
·         Zwiedzanie - 16 zł  

          Normalny - 23 zł 

·         Ulgowy (dzieci , uczniowie, studenci,emeryci) - 20 zł 
·         Grupowy (od 30 osób) - 19 zł 
·       · Rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 81 zł 
·         Dzieci do lat 2 - bezpłatnie

Przewodnicy

·         Język polski (godz./grupa) - 70 zł
·         Język obcy (godz./grupa) - 80 zł

Posiłek wojskowy       
·         Ognisko z własnym prowiantem - (od 20 osób) - 3 zł/os.
·         Ognisko z kiełbaską i dodatkami - (od 20 osób) - 8 zł/os.
·         Grochówka - 8 zł/os.

Parking

·         Rower , motocykl - bezpłatnie
·         Samochód osobowy - 5 zł
·         Bus - 10 zł
·         Autokar - 20 zł

GODZINY OTWARCIA

·         
·         od 24 czerwca do 3 września – codziennie 10.00-19.00

          od 4 września do 1 pażdziernika  10.00 - 18.00

          od 2 pażdziernika do 31 grudnia - 10.00 - 15.00
·         
·         

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne fotografie Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej. 

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego
i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Fani futbolu mogą obejrzeć wystawę „Euro 2012 w miniaturze” prezentującą miniatury polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Oprócz ośmiu stadionów w skali 1:100 w hali wystawienniczej znajdują się wielkoformatowe, archiwalne zdjęcia przedstawiające historię polskiej i ukraińskiej piłki nożnej. 

Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Rozrywki na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Z wszystkich powyższych atrakcji można korzystać w cenie biletu!

Dodatkowo aktywni mogą udać się na poligon, gdzie po wcześniejszej rezerwacji można odbyć przejażdżkę pojazdami militarnymi, quadami, a także stoczyć bitwę paintballową.

W położonym na terenie Mazurolandii kempingu Park Camp można przenocować w warunkach polowych w namiotach wojskowych wyposażonych w łóżka polowe i koce lub rozbić własny namiot, czy też postawić przyczepę kempingową. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów http://mazurolandia.pl/cennik_parkcamp.pdf

Na wszystkich głodnych i spragnionych czeka Park Cafe - grill-bar ze strefą piknikową, który zaprasza do posmakowania m.in. regionalnej kuchni, dań obiadowych, przekąsek, grillowanych potraw, kiełbasek z ogniska. W menu nie brakuje mazurskich smaków, w tym babki ziemniaczanej oraz pysznego wiejskiego chleba ze smalcem i ogórasem.

Coroczną imprezą organizowaną na terenie Mazurolandii  jest Mazurski Piknik Militarny WALKIRIA, gdzie główną atrakcją jest inscenizacja historyczna.

Zapraszamy do Mazurolandii w Gierłoży
przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo, 1 km za Wilczym Szańcem!