facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Rejs Szkoleniowy

Kategoriaszkolenia żeglarskie
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 2000 zł
Cel wyjazduAktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Rejs Szkoleniowy to impreza wychodząca naprzeciw oczekiwaniom uczestników chcących połączyć szkolenie na podstawowe stopnie żeglarskie z aktywnym wypoczynkiem w formie rejsu. Obok czynnego wypoczynku pod żaglami uczestnicy nabędą również umiejętności wymaganych na stopień żeglarza jachtowego. Łącząc intensywne szkolenie kursowe z rejsem zdobędą najpełniejsze umiejętności żeglarskie.

Uczestnicy
Nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność. Osoba zdająca egzamin na stopień żeglarza jachtowego według przepisów Polskiego Związku Żeglarskiego musi posiadać umiejętność pływania oraz załącznik do wniosku egzaminacyjnego: zgodę lekarza oraz oświadczenie rodziców na drukach PZŻ. Dodatkowo należy posiadać jedno zdjęcie legitymacyjne. Wypełniony załącznik do wniosku należy posiadać niezależnie od wpisów w karcie obozowej.

Trasa
Wielkie Jeziora Mazurskie. Turnusy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty (Ośrodek Żeglarski w Węgorzewie ul. Wodociągowa 1).
Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. To także kraina o bogatej kulturze i historii z jej licznymi pamiątkami jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku. Jest wiele tętniących życiem miejscowości, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Uczestnicy żeglują po północnej części szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w basenie jezior: Mamry, Przystań, Dobskie, Łabap, Dargin, Kisajno, Jagodne, Boczne i innych. Każdego dnia poznawać będą nowe okolice i nocować na innych jeziorach.

Kadra
na każdą załogę (4-5 osób) będzie przypadał instruktor - sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Dodatkowo całym rejsem dowodzi kierownik imprezy tzw. komandor rejsu.

Jachty
Podczas rejsów uczestnicy będą żeglować na jachtach kabinowych w dwóch standardach:
1.Mak lub podobne – wariant Eco - nocleg w kabinie jachtu, jachty w podstawowym standardzie turystycznym.
2.Tango lub podobne – wariant Standard - wyższy standard turystyczny, bogatsze wyposażenie.
Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Wyżywienie
Uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora.

Program
Dzień 1: zbiórka uczestników. Podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem taklowaniem i klarowaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy.
Dni 2–11: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.
Dzień 12 lub 13: egzamin teoretyczny i praktyczny na stopień żeglarza jachtowego przed komisją z Polskiego Związku Żeglarskiego.
Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka, 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach, 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia, 8.40–9.40 śniadanie, 10.00–19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad, 19.00 kolacja, po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.), 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy rozkład dnia może się zmienić.

Szkolenie: pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego, prowadzone według wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończone egzaminem. Każda załoga będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz pomagał w nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania będą się odbywały na jachtach kabinowych.


Imprezy fakultatywne:
Szkolenie na sternika motorowodnego. Pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek, oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin ulgowa (dla uczących się) 125 zł  lub 250 zł. Dodatkowo w zakres części teoretycznej kursu wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem.

Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia - jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,

Wodne szaleństwo:  przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł,

Jazda quadem: pakiet podstawowy: szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

Ubezpieczenie
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Dojazd
we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Leszna, Jabłonowa Pomorskiego, Puław. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości

Terminy oraz ceny
Turnus 14 dni:
30.06 - 13.07.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
07.07 - 20.07.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
14.07 - 27.07.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
21.07 - 03.08.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
28.07 - 10.08.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
04.08 - 17.08.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
11.08 - 24.08.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł
18.08 - 31.08.2013 - jachty eko: 1495 zł; jachty standard: 1845 zł

UWAGA! Mamy propozycję także dla tych, którzy chcą więcej czasu spędzić na Mazurach: Rejs szkoleniowy żeglarsko - motorowodny, czyli Patent żeglarski i motorowodny na jednym rejsie!

Jest to impreza, łącząca szkolenie na podstawowe stopnie z aktywnym wypoczynkiem, która ma za zadanie kompleksowo przygotować uczestnika do prowadzenia jachtów na wodach śródlądowych. W ciągu 21 dniowego rejsu uczestnicy nauczą się prowadzić jacht żaglowy i łódź motorową. W trakcie rejsu uczestnicy będą żeglować po krainie tysiąca jezior mazurskich. Rejs rozpoczyna i kończy się w naszym gościnnym ośrodku w Węgorzewie. Szczegóły na www.roza.pl oraz www.obozy.mlodziezowe.com.pl.

Turnus 21 dni:
30.06 - 20.07.2013 - 2495 zł (szkolenie motorowodne w cenie)
21,07 - 10.08.2013 - 2495 zł (szkolenie motorowodne w cenie)
11.08 - 31.08.2013 - 2495 zł (szkolenie motorowodne w cenie)