facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Rejs Studencki Turystyczny

Kategoriaszkolenia żeglarskie
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 1295 zł
Cel wyjazduWyjazd ze znajomymi

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Na rejsie studenckim płyniemy przez szlak Wielkich Jezior Mazurskich – całe dnie pod żaglami, a wieczory przy ognisku. W rejsach biorą udział wyłącznie osoby dorosłe, więc plan dnia i dokładną trasę ustalamy w zależności od nastroju. Może będziemy chcieli spędzić szalony wieczór w tawernie, a może zachwycić się porankiem w rezerwacie, wylegiwać się w słońcu do południa, czy żeglować od świtu...?

Uczestnicy: nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Jachty: duże, wygodne jachty kabinowe typu Twister, Tango lub podobne. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi, stół, kambuz z kuchenką gazową i pełnym wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe.

Kadra: na każdą załogę (4–5 osób) będzie przypadał jeden instruktor – sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie.

Wyżywienie: we własnym zakresie. Koszty związane z wyżywieniem i opłatami portowymi pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu (składka około 150 zł od osoby).

Trasa: Wielkie Jeziora Mazurskie. Turnusy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty (Ośrodek Żeglarski Róża Wiatrów w Węgorzewie, ul. Wodociągowa 1).

Program:
Dzień 1: zbiórka uczestników (w godzinach 14–16). Następuje podział na załogi (koedukacyjne) i pierwszy kontakt z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem, taklowaniem i klarowaniem jachtu, oraz rozpakowywaniem swoich rzeczy.
Dni 2–13: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.
Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu.

Szkolenie: rejsy mają charakter turystyczny, jednak uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) W trakcie rejsu instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, takie jak: sterowanie, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do praktyki i nauki od doświadczonych instruktorów.

Dodatkowo dla chętnych w cenie rejsu: uczestnicy rejsów na turnusach dwutygodniowych mogą przejść pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie na stopień Żeglarza Jachtowego, prowadzone według obowiązujących przepisów i zakończone egzaminem. Szkolenie jest intensywne i wymaga zaangażowania. Uczestnicy mają niewielką ilość czasu wolnego. Rejsy szkoleniowe odbywają się tylko w terminie 14-dniowym

Imprezy fakultatywne:
Szkolenie na sternika motorowodnego: pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek, oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin ulgowa (dla uczących się) 125 zł  lub 250 zł. Dodatkowo w zakres części teoretycznej kursu wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem.

Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia - jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł.

Wodne szaleństwo:  przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł.

Jazda quadem: pakiet podstawowy: szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

Ubezpieczenie: wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 49 zł.

Dojazd: we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Leszna, Puław, Jabłonowa Pomorskiego. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości (szczegółowe informacje w tabeli poniżej).

Cena obejmuje: rejs na jachtach kabinowych, opiekę kadry, ubezpieczenie. Noclegi w kabinach jachtów.

Cena nie obejmuje: wyżywienia, opłat portowych, WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 8–12 zł). w przypadku uczestników szkolenia żeglarskiego opłat za patent i egzamin (250 zł, ulgowa 125 zł)