facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Młodzieżowy Szkoleniowy Obóz Żeglarski

Kategoriaszkolenia żeglarskie
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 1704 zł

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Stacjonarny Obóz Szkoleniowy to impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień Żeglarza Jachtowego i egzamin na ten stopień składany przed komisją Polskiego Związku Żeglarskiego. Uzyskany patent będzie uprawniał do prowadzenia na wodach śródlądowych jachtów bez ograniczeń. Szkolenie odbywa się w Węgorzewie. Ośrodek położony jest w lesie na skraju miasta nad samym brzegiem jeziora Święcajty.

Uczestnicy
Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 12 roku życia. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, jednakże szkolenie jest bardzo intensywne i wymaga zaangażowania ze strony uczestnika. Uczestnicy maja niewielką ilość "czasu wolnego". Osoba zdająca egzamin na stopień żeglarza jachtowego według przepisów Polskiego Związku Żeglarskiego musi posiadać umiejętność pływania.

Ośrodek
Ośrodek położony jest na skraju miasta, w lesie nad brzegiem jeziora, około 25 minut spaceru od centrum.

Zakwaterowanie (do wyboru)
domki kempingowe 6 - osobowe (łóżko, pościel) lub pokoje wieloosobowe,
kabiny jachtów szkoleniowych,
namioty typu NS (namiot 8 osobowy z podłogą, łóżkami typu kanadyjka i materacami oraz zamykaną skrzynią na ubrania),
namioty typu igloo 2 - lub 4 - osobowe z karimatą (zapewnia organizator).

Uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać śpiwór.
Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym.


Kadra
Na każdą załogę (4-5 osób) będzie przypadał instruktor - sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Dodatkowo całym obozem dowodzi kierownik wyszkolenia żeglarskiego.

Jachty
Podczas szkolenia uczestnicy będą żeglować na jachtach kabinowych typu Mak 707, Venus i podobnych. Na tych samych jachtach będą zdawali egzamin.

Wyżywienie
3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka.

Program
Szkolenie: pełen teoretyczny i praktyczny kurs na stopień żeglarza jachtowego, prowadzony ściśle według wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończony egzaminem. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 śniadanie, 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 9.30 –  13.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe, 13.00 – 14.00 przerwa na obiad, 14.00 –  18.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe, 18.00 – 19.00 przerwa na kolację, po 19.00 wykłady z teorii, zajęcia różne dla chętnych (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.).

Imprezy fakultatywne:
Szkolenie na sternika motorowodnego: pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek, oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin ulgowa (dla uczących się) 125 zł  lub 250 zł. Dodatkowo w zakres części teoretycznej kursu wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem.
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia.
– jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,
– pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
Wodne szaleństwo: przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł, pakiet 3 zajęć – 249 zł
Jazda quadem:
pakiet podstawowy – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.
pakiet premium – obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + 2 wyjazdy indywidualne z instruktorem w teren – 295 zł.
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Dojazd
we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Leszna, Puław, Jabłonowa Pomorskiego. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Ubezpieczenie
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Terminy oraz ceny
30.06 - 13.07.2013 - domki: 1695 zł; jachty: 1595 zł; namioty NS: 1230 zł; namioty igloo: 1200 zł
14.07 - 27.07.2013 - domki: 1695 zł; jachty: 1595 zł; namioty NS: 1230 zł; namioty igloo: 1200 zł
28.07 - 10.08.2013 - domki: 1695 zł; jachty: 1595 zł; namioty NS: 1230 zł; namioty igloo: 1200 zł
11.08 - 24.08.2013 - domki: 1695 zł; jachty: 1595 zł; namioty NS: 1230 zł; namioty igloo: 1200 zł

Szczegółowe informacje oraz wiele innych propozycji obozów dla dzieci i młodzieży znajdują się na stronie www.obozy.mlodziezowe.com.pl oraz www.roza.pl.