facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Obóz Płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS

Kategorianurkowanie
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 2000 zł
Cel wyjazduAktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Na tym obozie pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w podwodnym świecie i kompleksowo przygotujemy Cię do uprawiania pięknego sportu, jakim jest nurkowanie. Oprócz pełnego kursu płetwonurkowego (wg doskonałej metody międzynarodowej organizacji CMAS), odbędziesz szkolenie motorowodne, które będzie pomocne na powierzchni, oraz poznasz smak żeglarstwa. Odtąd woda nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

Uczestnicy: nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji uczestników. Nurkowanie na poziomie amatorskim jest sportem wyjątkowo łatwym, a widoki, jakie czekają na podwodnych turystów są nieporównywalne z niczym na powierzchni ziemi.

Zakwaterowanie (do wyboru):
- domki kempingowe 6 - osobowe (łóżko, pościel) lub pokoje wieloosobowe,
- namioty wojskowe typu NS 6 - lub 8 - osobowe. Organizator zapewnia łóżko, materac, skrzynię na rzeczy.
Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym.

Wyżywienie: w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

Program:
Nurkowanie: pełen kurs teoretyczny i praktyczny na licencję CMAS płetwonurek P1 zakończony egzaminem i wydaniem licencji.
Podczas kursu uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, umożliwiające bezpieczne użytkowanie sprzętu nurkowego na małych głębokościach oraz bezpieczne nurkowania w grupie z instruktorem lub w parze z innym płetwonurkiem.
Płetwonurek KDP/CMAS ma prawo:
a) nurkować samodzielnie do głębokości 10 metrów z bojką asekuracyjną pod nadzorem pełnoletniej osoby z kwalifikacjami płetwonurka,
b) nurkować do głębokości 20 metrów w towarzystwie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby o takich samych kwalifikacjach KDP/CMAS (lub równorzędnych kwalifikacjach innych organizacji).

Szkolenie motorowodne: uczestnicy przejdą szkolenie praktyczne z prowadzenia łodzi z napędem motorowym, co pozwoli im samodzielnie operować łodzią podczas przyszłych nurkowych wypraw. Zajęcia spełniają wymogi kursu praktycznego na stopień sternika motorowodnego. Osoby chcące uzyskać patent motorowodny będą mogły zdać egzamin na sternika motorowodnego (konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej – chętnym wysyłamy materiały, dodatkowo, osoby przystępujące do egzaminów motorowodnych mogą skorzystać z pięciu godzin konsultacji).

Żeglarstwo: jednodniowy rejs po jeziorach Święcajty i Mamry nad brzeg jeziora Przystań. Zwiedzanie bunkrów na Mamerkach, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Rejs odbywa się na jachtach żaglowych, otwarto pokładowych klasy DZ lub kabinowych.

Wycieczka autokarowa: do Gierłoży i Kętrzyna. Zwiedzanie Kwatery Hitlera „Wilczy Szaniec” oraz sanktuarium w Świętej Lipce.

Gry i zabawy integracyjne: ogniska, dyskoteki, wycieczki piesze do Węgorzewa (zwiedzanie miasta, portu jachtowego), rozgrywki sportowe, mecze piłki siatkowej i nożnej.

Imprezy fakultatywne:
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia.
– jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,
– pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
Wodne szaleństwo: przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł, pakiet 3 zajęć – 249 zł
Jazda quadem:
pakiet podstawowy – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.
pakiet premium – obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + 2   wyjazdy indywidualne z instruktorem w teren – 295 zł.
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

Ubezpieczenie: wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.
Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 49 zł.

Dojazd: we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Leszna, Puław, Jabłonowa Pomorskiego.
Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości (szczegółowe informacje w tabeli poniżej).

Cena obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie, opiekę kadry, ubezpieczenie, specjalistyczny sprzęt nurkowy na czas zajęć. 

Cena nie obejmuje: dojazdu, imprez fakultatywnych, sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka), kosztów wydania certyfikatów i patentów.
Licencja P1 – 100 zł
Książeczka nurka – 100 zł
Egzamin motorowodny – 100 zł (ze zniżką uczniowską)
Patent sternika motorowodnego – 25 zł (ze zniżką uczniowską)

Terminy i ceny
30.06 - 13.07.2013 - domki 1895 zł; namioty NS 1695 zł
14.07 - 27.07.2013 - domki 1895 zł; namioty NS 1695 zł
28.07 - 10.08.2013 - domki 1895 zł; namioty NS 1695 zł
11.08 - 24.08.2013 - domki 1895 zł; namioty NS 1695 zł
25.08 - 31.08.2013 - domki 1395 zł; namioty NS 1295 zł