facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Kolonia Żeglarska

Kategoriakonie
Powiatwęgorzewski
MiastoWęgorzewo
AdresRóża Wiatrów
Tel.42 631 18 16
E-mailbiuro@roza.pl
Strona wwwwww.roza.pl
Strona na Facebookuhttps://www.facebook.com/roza.wiatrow?fref=ts
CenyOd: 1 zł  -  Do: 2000 zł
Cel wyjazduAktywny wypoczynek

Zdjęcia obiektu

Lokalizacja

Opis

Ciekawi Cię, dlaczego jacht płynie pod wiatr? Jak działa ster? Co to jest kilwater? To znak, że czas spróbować swoich sił w żeglarstwie. Przeżyj żeglarską przygodę na Mazurach! Nauczymy Cię wybijać szklanki, wiązać węzły i bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznasz podstawy żeglowania, dowiesz się, jak pracować w grupie i stworzyć zgraną żeglarską załogę.

Uczestnicy: nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 8 roku życia. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji uczestników.

Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowy „Zatoka Kal”. Do dyspozycji uczestników: świetlica, boisko do koszykówki i siatkówki, stół do ping-ponga oraz bilard. Na miejscu również przystań jachtowa. Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 4- lub 6-osobowych, łazienki na korytarzach (jedna łazienka na dwa pokoje).

Wyżywienie: w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja).

Kadra: pedagogiczna i żeglarska.

Jachty: otwarto pokładowe (DZ, Trener) lub kabinowe.

Imprezy fakultatywne:
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia.
– jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,
– pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
Wodne szaleństwo -  przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł, pakiet 3 zajęć – 249 zł
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.
UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Ubezpieczenie: wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Róża Wiatrów posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.
Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 49 zł.

Dojazd: we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Puław, Leszna, Jabłonowa Pomorskiego.
Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości (szczegółowe informacje w tabeli poniżej).

Cena obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie, program, opiekę kadry, ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje: dojazdu, imprez fakultatywnych.

Program:
Żeglarstwo: codzienne żeglowanie na jachtach otwarto pokładowych klasy DZ, Trener lub kabinowych klasy Mak i podobnych. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z: budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich – a wszystko to w formie gier i zabaw. Ponadto, wyruszymy na całodzienny rejs po jeziorze Święcajty i Mamry oraz na spływ żaglowo-wiosłowy do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach. Na zakończenie kolonii odbędą się regaty oraz test wiedzy o żeglarstwie „O Złotą Szeklę”.
Program rekreacyjno – sportowy: zajęcia w pracowni garncarskiej (uczestnicy zabierają swoje prace do domu), wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, spacery po okolicy, gry terenowe, spływ żaglowo-wiosłowy do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach (zwiedzanie bunkrów), rozgrywki sportowe (gry indywidualne oraz grupowe), „Statek widmo” – konkurs plastyczny o tematyce żeglarskiej, „Moda piracka w krzywym zwierciadle” – pokaz mody przygotowanej przez uczestników, chrzest żeglarski, ogniska, nauka śpiewania szant.
Dwie wycieczki autokarowe:
Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski.
Wilczy Szaniec – ( zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży), Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

Terminy i ceny:
30.06 - 13.07.2013 - 1595 zł
14.07 - 27.07.2013 - 1595 zł
28.07 - 10.08.2013 - 1595 zł
11.08 - 24.08.2013 - 1595 zł
25.08 - 31.08.2013 - 750 zł