facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Reklama

Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Kategoria: Wydarzenia    Data: 20 czerwca 2016

Szanowni Państwo,

 Z przyjemnością informujemy o nowym polskim Festiwalu – BELCANTO w MRĄGOWIE.

1-sza Edycja Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie odbędzie się 16 lipca 2016 r w największym amfiteatrze w Polsce, z widownią na 5 200 osób i mieszczącym się nad samym brzegiem jeziora Czos w Mrągowie.

 

Misją Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie jest udostępnienie sztuki operowej i operetkowej  szerokiej publiczności.

Sam program Festiwalu zawiera zarówno klasyczne, najpiękniejsze arie operowe, jak również lżejsze – operetkowe. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników muzyki filmowej i musicali. Całość odbędzie się w pięknej mazurskiej scenerii nad brzegiem jeziora Czos.

To wydarzenie na niespotykaną w Polsce skalę i pokazujące, że sztuka operowa nie jest dedykowana wyłącznie wąskiej grupie melomanów.

 

Organizatorzy:

Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART, Burmistrz Miasta Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Patronat Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Wystąpią:

Fulvia Mastrobuono – światowej klasy sopran. Występowała na deskach teatrów i oper  Mediolanu, Rzymu, Neapolu,Florencji, Livorno we Włoszech, Seulu w Korei, Republiki Konga, Istambułu w Turcji.

Katarzyna Zając-Caban – sopran. W swoim repertuarze posiada partie w operetkach: „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica” E. Kálmána i „Wesoła Wdówka” F. Lehára. Koncertuje także w Douai i Lille (Francja).

Claudio Rocchi – tenor. Wieloletni uczeń samego mistrza Luciano Pavarottiego. Występował na deskach teatrów w Rzymie, Mediolanie, Florencji , Paryżu, Marsylii, , Budapeszcie, Wiedniu oraz wielu innych. Brał udział także w festiwalach: Musica Toscana w Arezzo, oraz festiwal operowy na Malcie, a także w Marsylii we Francji.

Piotr Wołosz – bas. Od roku 2013 występuje głównie  na deskach włoskich teatrów m.in. w Mediolanie, Rzymie, Pisie, Belluno i Arezzo. Obecnie mentor, pomysłodawca i założyciel Grupy Artystycznej AVANGART oraz Fundacji promocji kultury i sztuki pod tą samą nazwą.

Orkiestra symfoniczna (w składzie trzydziestoosobowym) pod dyrekcją Marcina Wernera.

Prowadzący: Magdalena Fedor Dróżdż i Przemysław Kojtych

Bilety do nabycia poprzez: www.ebilet.pl/klasyka/opera-operetka/festiwal-operowy , w salonach Empik oraz CKiT w Mrągowie.

Szczegóły na: https://www.facebook.com/festiwalbelcanto/