facebook

Weekend na Mazurach, Domki letniskowe

Gdzie zjeść
ilość ofert: 7

Gdzie zjeść

Polecamy

McKebab

Reklama

Podsumowanie "Mazury z Tenisem"

Kategoria: Wydarzenia    Data: 20 maja 2013

Przy pięknej pogodzie na kortach Jabłoń Lake Resort, 18-19 maja odbyła się weekendowa impreza pod hasłem „Mazury z tenisem”. Trzech miłośników tenisa ziemnego z Pisza dzięki uprzejmości sponsorów zorganizowała dwa turnieje: I Amatorski Turniej Powiatowy pod patronatem Piskach Przedsiębiorców i drugi o zasięgu makroregionalnym Bank WMBS w kategorii open. W zawodach uczestniczyło 29 osób reprezentując różne regiony kraju w wieku od 12 do 68 lat. Impreza miała na celu popularyzację oraz promowanie aktywnych form wypoczynku i piękna sportu jaką jest tenis ziemny. Ponadto w niedzielne południe w trakcie pikniku rodzinnego widzowie z rodzinami oglądając zmagania zawodników w półfinałach i finałach korzystali z dodatkowych atrakcji m.in. parku zabaw dla dzieci czy też przekąsili specjały przygotowane przez lokalnych producentów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się lekcje tenisa ziemnego dla najmłodszych, które poprowadził V-ce Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Ziemnego Pan Tomasz Warowny. Dla dorosłych zajęcia prowadził licencjonowany trener z Pisza Paweł Chmielewski. Uczestnicy lekcji wyrażali pozytywne emocje gdzie część osób pokusiło się o stwierdzenie że na żywo i z rakietą w ręku ten sport wytwarza niesamowitą adrenalinę i nie jest taki łatwy jak się to wydaje oglądając mecze w telewizorze.

„Impreza była miłym zaskoczeniem, pozytywna atmosfera jak panowała w trakcie całego weekendu jest trudna do określenia w słowach. Cieszymy się, że projekt jaki wdrożyliśmy w celu promowania tenisa ziemnego na piskim podwórku cieszył się takim zainteresowaniem. Działania przez nas podjęte to pierwsza tego typu inicjatywa na Warmii i Mazurach, która dzięki hojności naszych sponsorów czyli lokalnych firm już stała się wizytówką Pisza. Liczymy na to, że turnieje wpiszą się na stałe do kalendarza najciekawszych imprez na Mazurach oraz, że za nami podążał inne miasta i uda się stworzyć Ligę Amatorską Tenisa Ziemnego na Mazurach. Chciałbym przekazać podziękowanie wszystkim osobom i firmom, zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, dzięki którym udało stworzyć się ciekawą alternatywę aktywnego wypoczynku dla lokalnej społeczności ” (Marcin Kamiński)

Wyniki:

Pierwszy Amatorski Turniej Powiatowy pod patronatem Piskich Przedsiębiorców

I miejsce - Górski Daniel (Pisz)

II miejsce - Jarosław Tomorowicz (Karwik)

Pierwszy Mazurski Turniej Tenisowy Bank WMBS w kategorii open.

I miejsce - Konrad Kraszewski (Białystok)

II miejsce - Marcin Chmielewski (Pisz)

Z pozdrowieniami organizatorzy: P.CH, M.CH.M.K, PASIR w Piszu

Foto relacja z wydażenia -> Link